fbpx
שקופית קודמת
שקופית הבאה

מסע שטח נשי

נשים שהן מאגמה – השאלון – חגית פנחס

חגית פנחס פיקדה על הלהקות הצבאיות של צה"ל וניהלה מכללה. מה הדבר הכי חשוב שהיא לקחה איתה למסע, למה היא לא ישנה כל הלילה ומה היא למדה על נשים? קבלו את השאלון

מגלה בת כמה את?
48

מאיפה?
נולדתי וגדלתי במושב ניר ישראל. לפני 12 שנים רכשתי בית במושב והשתקעתי בו

ורק בשביל הרזומה:
שירתתי כקצינת חינוך בקבע בחיל החינוך והנוער ועסקתי בתפקידי פיקוד והדרכה: פיקדתי על קורס 'נתיב' שמיועד לחיילים עולים המעוניינים לבצע תהליך גיור בצבא, על בית הספר להכשרה מקצועית לחיילי מקא"מ וחיילות הגיוס המיוחד, הייתי ראש מדור תרבות ובמסגרת תפקידי פיקדתי על כלל הלהקות הצבאיות של צה"ל ועל הפקת אירועים צה"ליים בארץ ובחו"ל ובתום השירות הארוך, פתחתי מכללה חדשה, מטעם רשת 'עתיד'. כיום אני עוסקת, באופן עצמאי, בפרוייקטים בדגש פיתוח כלי הדרכה.

לפני המסע – חוששת או נרגשת?
לא חששתי וגם לא התרגשתי, הייתה לי ציפייה, למסע שונה וייחודי שלא חוויתי עד כה, ליעד אקזוטי ובעיקר, לחוות מסע עם קבוצה של נשים.

מה הדבר הכי מוצלח שלקחת איתך למסע?
את ההומור, את היכולת לזרום ואת היכולת לאלתר בשטח. פיזית, הכי חשובים היו המגבונים הלחים.

מה הדבר הכי מיותר שלקחת איתך למסע?
כל מיני תוספות של בגדים שלקחתי למקרה שיהיה יותר מדי קר

נרדמת באוהל?
במסע שלי, בגלל הגשם שירד, הלילה של לינת האוהלים התחלף בלינה בבקתת עץ נטולת תאורה, בקומה העליונה. כל חריקת דלת או צעדים נשמעו בקלות, רובנו לא ישנו כמעט, אבל זו חוויה שתמיד אנחנו מעלות כזיכרון מיוחד.

מה הדבר שבגללו כדאי להיתקע איתך בג'יפ?
חוש ההומור, הבדיחות והצחוקים

רגע במסע שלא תשכחי:
יש המון רגעים כאלו, אבל הרגע שלא אשכח היה קבלת השבת שערכנו בדרך למונטה ורדה: על רכס ההר, עם האופק הנצחי והטבע הפראי והמיוחד, כל אלה , יצרו אווירה מיוחדת וחוויה חזקה שלא ניתן לתאר במילים.

דבר אחד שלקחת לחיים מהמסע:
קמצוץ של שיחרור שליטה והבנה שנשים יכולות להיות אמיתיות ולסייע אחת לשנייה מהלב

איפה היית רוצה לראות עצמך בעוד חמש שנים מהיום?
באותו המקום שאני נמצאת בו היום! אני שבעת רצון וטוב לי מאוד במקום שבו אני נמצאת

טיפ קטן למי שעתידה לצאת?
למצות את החוויה עד תום, ליהנות מהרגעים הקטנים והפשוטים ועל אחת כמה וכמה מהחוויות העוצמתיות שמזדמנות במסע, ולנסות למקסם את השיח עם שאר המשתתפות. ככה נוצר לנו גרעין של קבוצת "בוגרות קוסטה ריקה" ואנחנו בקשר חברי ו"מיני –משפחתי" עד היום – דבר שלא העלתי על דעתי שיקרה

ולסיכום – משהו למאגמה?
מאגמה בעיני היא פלטפורמה לחיבור אנושי ובינאישי בין מגוון רחב של נשים רב גוניות, שבכל זמן ובכל מקום אחר, לא היו יכולות להיפגש ובטח שלא להתחבר.
מאגמה מהווה חוליה מקשרת, שמאפשרת את החיבור הכל כך מיוחד הזה, והיא מייצרת חוויה רגשית מדהימה ומסע מופלא. מי שתשכיל למנף את החוויה החברית שנוצרת במסע תרוויח לא רק את המסע אלא גם את ההזדמנויות לחוויות נוספות שיבואו בהמשך.

דילוג לתוכן