fbpx
שקופית קודמת
שקופית הבאה

מסע שטח נשי

נשים שהן מאגמה – השאלון – הילה ונטורה

הילה ונטורה היא עורכת דין ותיקה ומצליחה שעברה מתפיסה של "צודק" ו"מנצח" לתפיסה אחרת, של חיבור ופשרות. של ייעוץ זוגי ותהליכי גישור.  מה היא למדה על עצמה במסע? מה הטיפ שלה למי שעוד לא יצאה ולמה כדאי להתקע איתה בג'יפ?

מגלה בת כמה את?  45

מאיפה?
נולדתי וגדלתי בבאר שבע. בעשר השנים האחרונות, אני מתגוררת בישוב עומר.

משפחה לא בוחרים? 
אני ביתם הבכורה של שאול ומזל ונטורה, האחות הבכורה של איציק וראם, שזיכו אותי בשתי גיסות יקרות לליבי ומחליפות את האחיות שלא היו לי מעולם – הדר וסיון. ב12 השנים האחרונות אני בזוגיות עם דני, לשנינו זו זוגיות שניה עם הרבה אהבה.  בנינו  מהחלקים שלם הרמוני של משפחה מחוברת מיוחדת ואוהבת. אני אמא לדור מנישואי הראשונים (17) ולעמית ביתנו המשותפת (9) וחצי אמא לעפרי (24) רום (20) ורז (16) – ילדיו של דני.  שנים של גדילה משותפת, הכלה, שיח פתוח, עצה טובה וכבוד אחד כלפי השני, יצרו קשר מיוחד, שיתופי מכיל ואוהב. כמו שאני חצי אמא, דני חצי אבא והילדים שלנו כולם אחים אחד של השני, גם אם אין קשר דם.

ורק בשביל הרזומה: אני עורכת דין כבר 16 שנים. בשנתיים האחרונות ביקשתי להתאוורר מניהול הליכים של צודק ומנצח והרחבתי את ההתמקצעות שלי בעניינים של חיבור ופשרות. למדתי ייעוץ זוגי וגישור ואני משלבת את העבודה עם זוגות שנקלעו לתקופות של משבר, לצד היותי עורכת דין. אני אוהבת מאד את התחום. גיליתי עולם שאפשר לגעת בו בלב של אנשים. אני מתרגשת בכל פעם לראות בני זוג מקלפים שכבות, מסירים מגננות ומגלים ניצוצות בזוגיות, ששגרת החיים השכיחה מהם. כייף גדול.

לפני המסע: חוששת או נרגשת?
יצאתי למסע בעקבות הצעה של חברה. היא אמרה לי "אני יוצאת למסע נשים של מאגמה בקוסטה ריקה רוצה להצטרף?" ואני אמרתי "כן" בלי לחשוב פעמיים. אחת האהבות שלי היא לטייל בארץ ובעולם ואם זה גם מיוחד, אני שם. חיכיתי למסע עם הרבה התרגשות בלב. המסע נראה לי מרתק בגלל ההרכב הנשי ובגלל היעד שתמיד סקרן אותי ולא התבדיתי בכלל!! היה מדהים.

מה הדבר הכי מוצלח שלקחת איתך למסע?
ראש פתוח ואנרגיות חיוביות.

מה הדבר הכי מיותר שלקחת איתך למסע?
ספר שלא פתחתי בכללללל.

מה הדבר שבגללו כדאי להיתקע איתך בג'יפ?
נראה לי שאני חמודה 😀 אני גם מאוד חיובית, תקתקנית, לא אוהבת להקלע למריבות מיותרות ולא שופטת לחומרה.  

רגע במסע שלא תשכחי:
בסוף המסע אמרתי שאני לא רוצה לציין רגע אחד ולא נוף אחד, כדי לא לפגוע ברגעים האחרים, שהיו כמעט כל רגע נתון. אני עדין חושבת ככה. המסע מורכב מהמון המון רגעים יפים, מרגשים, מאושרים, וממלאים, טבולים במקומות, אנשים, ונופים עוצרי נשימה, שמרכיבים תמונה אחת בלתי נשכחת.

דבר אחד שלקחת לחיים מהמסע:
שהחיים מרתקים ומלאים בנשים שונות מיוחדות ומגוונות. כל אישה שהולכת ברחוב יכולה להיראות כמו אישה אחרת שצועדת לצידה, אבל אם נפתח דלת נגלה שבכל אחת עולם ומלואו!!

איפה היית רוצה לראות עצמך בעוד חמש שנים מהיום ? 
מאושרת, מטיילת ומגשימה חלומות, וסביבי בני המשפחה שלי בריאים ומאושרים.

טיפ קטן למי שעתידה לצאת?

להגיע משוחררת, פתוחה להכיר, פתוחה ל'תקלות', פתוחה לנשים, שלא היית בוחרת בהן בשגרה כחברות – תגלי דברים נפלאים.

ולסיכום: משהו למאגמה?

תודה. על מסע מוקפד ומפנק. על דאגה בלתי פוסקת, על שילוב מוצלח בין אנשים ועל צוות מוביל שכלל נשים מדהימות, שללא ספק נבחרו בקפידה.

תודה על ההזדמנות להכיר, ולהיחשף לידע לתרבויות ולנופים ועל חווית יחד מושלמת.

דילוג לתוכן