fbpx
שקופית קודמת
שקופית הבאה

מסע שטח נשי

נשים שהן מאגמה – השאלון – יעל ניר

היא שינתה את חייהם של אלפי אנשים עם ההרצאה המדוברת שלה על השמנה בטנית והורמונאלית, היא מאסטר בתחום התזונה והכושר, היא המנכ"לית של הקאנטרי בבית יצחק והיא קמה בכל בוקר כדי לשמח אנשים ולשנות את חייהם. יעל ניר כבר יצאה לארבעה מסעות של מאגמה והנה השאלון שלה:

מגלה בת כמה את?
בטח! אני בת 56.

מאיפה?
אני בת עמק חפר, מוקפת חברים מעמק חפר ובקולגות למקצוע מכל הארץ. גרה בכפר יונה וקמה בכל בוקר לייעוד שלי – לשמח אנשים דרך תזונה וכושר.

משפחה לא בוחרים?
אני אמא לארבעה ילדים , נשואה באושר לעופר ויוצרת את החיים שאני אוהבת.

ורק בשביל הרזומה:
למדתי חינוך גופני ומיליון קורסים מקצועיים בתחום הכושר והתזונה הן בארץ והן בחו"ל. לימדתי לאורך 40 שנים את כל סוגי האוכלוסייה (מקטנטנים ועד קשישים) ניהלתי במשך שנים רבות סטודיו משלי ובשנים האחרונות אני מתרגשת מתפקידי כמנכ"לית הקאנטרי בבית יצחק שם אני ממשיכה לאמן נשים, ומהרצאות על השמנה בטנית והורמונאלית אותן העברתי בפני אלפי אנשים. החיים זימנו לי אתגרים שהפכו למקפצה אישית, כלכלית ומקצועית ואין ספק שאת ניסיון חיי אני ממנפת כיום לקידומי האישי ולקידום עשרות עובדיי.
ספר שהוא הרבה יותר מספר.

לפני המסע – חוששת או נרגשת?
הכרתי את מאגמה לפני שבע שנים, כשיום המיונים לקראת מסע מאגמה צ'אלנג' התקיים ביער בן שמן. היגעתי ליער עם עשרות נשים מהסטודיו שלי ועל הדרך הבנו שמאגמה זו תרבות אירגונית שאם אתה שייך אליה – הגעת פחות או יותר לגן עדן.
קבלתי החלטה שברגע שאוכל – זו תהיה המתנה שלי לעצמי.
אז את המתנה הזו מימשתי ארבע שנים לאחר מכן במסע מאגמה צ'אלנג' לקוסטה ריקה – אליו יצאתי יחד עם גיסתי יעלי גפני: מסע מושקע, שהביא אותי באופן אישי להתרגשויות שיא.
מאז נסעתי עם עופר בעלי ל"מסע פתיחת ציר" במונגוליה התיכונה, שם בילינו יחד עשרה ימים בג'יפ עם יפעת יגר, מנכ"לית מאגמה ועם אילן בעלה, שהפכו לחברים קרובים, אהובי נפש.
יצאנו עם מאגמה לטיול זוגות לארמניה ולאחרונה יצאתי שוב למסע אגמה צ'אלנג' בחבל שנגרילה.
שם הבנתי שהתרבות האירגונית "המאגמתית" מחלחלת לכל נים ועורק של כל מדריך, מלווה, רופאה או איש צוות והתובנה הזו ריגשה אותי לאורך כל המסע.
צוות מאגמה עושה הכל כדי להגיד תמיד "כן" לכל בקשה ולצאת מכליו לשמח אותנו, לטפל בנו ולהקפיד על כל הפרטים הקטנים כגדולים.
השיכפול הזה של יפעת או יותר נכון של התרבות האירגונית שהיא יצרה, הוא לב האירגון הזה!

לאחרונה קראתי את "הבת הסודית" ואחד מהמשפטים היותר חזקים שלקחתי ממנו נצור בליבי והוא תמצית הדרך שבה אני מנהלת את חיי האישיים והמקצועיים.
במסע לשנגרילה התרגשתי לראות שגם במאגמה מתנהלים על פיו:
"… נישואין מוצלחים ( ולעניינינו, כל מערכת יחסים באשר היא…י.נ.), הוא שכל אחד מבני הזוג נותן ככל יכולתו לדעתו, ואז עוד קצת. ושם, בנתינה היתרה, במרחב שיוצרת הנדיבות שאיננה מתחשבנת, טמון ההבדל בין חיי נישואין משגשגים להיפוכם…"
הנדיבות שפגשתי במאגמה מרגשת, נדירה ובלתי מובנת מאליה.

מה הדבר הכי מוצלח שלקחת איתך למסע?
אין ספק שמגפי UGG הפרוותיות שלי היו הצלחת המסע לשנגרילה! – כשחם לי – אני במיטבי!

מה הדבר הכי מיותר שלקחת איתך למסע?
עודפים של אגוזים שלא הספקנו לחסל.

נרדמת באוהל?
מאד אוהבת תנאי שטח בשביל החוויה – אבל חשוב שיהיה לי חם!

מה הדבר שבגללו כדאי להיתקע איתך בג'יפ?
איתי אף פעם לא נתקעים! אני מביאה הכל! ממספרים, דרך צלוטייפ, טוש מדגיש , טונה TO GO, חטיפים מלוחים, פלסטרים, NAME ITיש לי פק"ל אין סופי.

רגע במסע שלא תשכחי:
מסע עבורי הוא מפגש עם תרבויות ואנשים. נופים יפים יש בכל מקום, אבל אנשים נבדלים זה מזה והמפגשים איתם הם עבורי לב המסע. המפגש עם ילדי בית הספר והמפגש עם המשפחה בביתה לאור האח הביתית, המפגשים עם "ריקודי העם" הסיניים והמפגשים עם האנשים בדרך שרק רוצים להצטלם איתנו – כל אלה הם חוויה לחיים!

דבר אחד שלקחת לחיים מהמסע:
נפלא לראות איך כל הצוות פועל למען רווחתה האישית של כל משתתפת ואיך מתנהלת אחוות נשים שבאו לשמח ולעשות הכי גוד טיים לכל אחת ואחת.
איפה היית רוצה לראות עצמך בעוד חמש שנים מהיום?
גרה בסן דיאגו – העיר האהובה עלי בעולם, כל ילדי מסודרים כלכלית ונמצאים בזוגיות יציבה, מטיילת חצי שנה בכל פעם ביעד אחר וממשיכה ללמד – כי זה יעוד חיי – לשמח ולהשפיע על בריאותם הנפשית, הפיזית והרגשית של אנשים.

טיפ קטן למי שעתידה לצאת?
קחי את האתגרים האנושיים לצמיחה אישית
תגדירי לעצמך יעד אחד אותו תגשימי במסע
תנשמי לתוך הנופים ותחושי את הרגע שבו את על פסגת העולם – כובשת את היעד שלך

ולסיכום – משהו למאגמה?
אני מאחלת לעצמי שאצליח לייצר בקאנטרי אותו אני מנהלת תרבות אירגונית, תקשורת מקרבת, שפה אחידה של שירותיות יוצאת דופן, מחוייבות קהילתית ,נתינה ונדיבות אין סופית ובלתי מתחשבנת – בדיוק כמו שמאגמה הצליחה ליצר. זכיתם. זכינו כולנו! המון תודה! נתראה בקרוב שוב!

דילוג לתוכן